statystyki szczegółowe

Aktualności

Piąta porażka tej wiosny

• autor: rafkop, 2011-05-08 23:14

Ponownie poczuliśmy gorycz porażki... Niestety, w tej rundzie chyba zbyt często nam się to zdarza. Dzisiaj w skrócie było tak: w pierwszej połowie optyczna przewaga, z której nic - znowu - nie wynikło, a gospodarze skorzystali z okazji i strzelają gola w 25 min. W drugiej połowie za wszelką cenę próbujemy zdobyć bramkę, a po czerwonej kartce dla rywali w 71 min. wydaje się, że to tylko kwestia czasu, gdy zdominujemy boisko. Ale... gol - kuriozum już minutę później (Bartek Wnęk zagrywa do Łukasza, ten widząc dobiegających do siebie rywali uderza w pośpiechu piłkę, która odbija się od jednego z nadbiegających i ląduje w bramce) wprowadza niepotrzebne nerwy i złość w nasze szeregi. Te z kolei powodują pyskówki, czego efektem żółte i czerwona kartka, które skutecznie osłabią nas w kolejnym meczu. Przegraliśmy w brzydkim stylu, "widmo" awansu coraz bardziej się oddala...

KS TYMBARK - MOKSiR PIAST Czchów 3:0 (1:0)

Zdjęcia z meczu

Relacja "Dziennika Polskiego":

Wbrew temu na co wskazuje wynik, mecz nie był dla gospodarzy łatwym spotkaniem. W pierwszej połowie obie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek, jednak na przerwę to Tymbark schodził prowadząc jednym golem. W 15 min po podaniu Wojtasa z rzutu wolnego piłka trafiła do Kurczaba, a ten mocnym strzałem w "długi" róg pokonał bramkarza gości.
     Po zmianie stron Piast próbował odrobić straty. Mimo optycznej przewagi nie potrafił jednak realnie zagrozić bramce gospodarzy. W 70 min po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce boisko opuścił Olejarz. Gospodarze grali w liczebnym osłabieniu i wydawało się, że trudno będzie im utrzymać korzystny rezultat. Tymczasem od tego momentu Tymbark zaczął kontrolować wydarzenia na boisku. Gości podłamała sytuacja z 72 min. Wówczas Wikar poszedł za piłką, która toczyła się w kierunku bramkarza przyjezdnych. Koźma przy próbie wybicia futbolówki trafił wprost w nadbiegającego młodego napastnika gospodarzy. Niespodziewanie odbita piłka wylądowała w siatce. W końcówce Wikar zmarnował jeszcze dwie znakomite okazje na zdobycie gola. W 81 min gospodarze przeprowadzili składną kontrę, którą rozpoczął Bukowiec. Koźma odbił piłkę przed siebie po strzale Wikara, ale wobec dobitki Kurczaba był bez szans. W 85 min bliski zdobycia honorowego trafienia po strzale z rzutu wolnego był Oliynyk. (JABU)

Tymbark: Zawada - Bukowiec, Wojtasiński, S. Boczoń (75 Urbański), Olejarz - Kurczab, Sułkowski (80 Twaróg), Wojtas, Majeran (70 Dziadoń) - K. Boczoń, Kęska (65 Wikar).