Lider zatrzymany!!!

• autor: rafkop, 2011-04-04 09:19

PIAST Czchów już przyzwyczaił swoich Kibiców do tego, że nie zwykł przegrywać na własnym obiekcie. W niedzielę, przy pięknej, słonecznej i ciepłej pogodzie oraz pełnej trybunie podtrzymał tę passę i bezbramkowo zremisował z idącym jak burza do tej pory liderem - TUCHOVIĄ Tuchów.

W naszej drużynie debiut zaliczyło kolejnych dwóch zawodników - bracia Tomek i Paweł Kubikowie. Zabrakło kontuzjowanych: Marcina Furmańskiego i Darka Kmiecika.

Galeria zdjęć (fot. R. Kopytko)

MOKSiR PIAST Czchów - MKS TUCHOVIA Tuchów 0:0

TUCHOVIA:  Patryk Mleczko, Tomasz Sobyra, Krzysztof Różycki, Krzysztof Jamka, Mateusz Niewola, Adrian Czyż (68 Piotr Robak), Daniel Bielak, Paweł Kafel, Sławomir Stec, Marcin Krupa (60 Jarosław Stachoń), Łukasz Gierałt (Mateusz Miśtak)

PIAST: Łukasz Koźma, Mariusz Skwarło, Bartłomiej Kuraś, Rusłan Oliynyk, Bartłomiej Wnęk, Adam Nakielny, Dariusz Sobczyk, Marcin Manelski (46 Marcin Gigoń), Michał Olszewski (85 Paweł Kubik), Tomasz Kubik (72 Marcin Kaczor), Bartłomiej Głowacki (65 Michał Mikosz) - byleś na meczu? oceń zawodników

Żółta kartka: Łukasz Gierałt (TUCHOVIA)

Sedziował: Andrzej Potoniec (KS Nowy Sącz)

Relacja "Dziennika Polskiego"

Nasza relacja:

11 min. Mimo przewagi od początku  meczu Tuchovii, to Piast pierwszy zagroził bramce przyjezdnych - podanie z lewej strony Adama Nakielnego dochodzi na 10m gdzie stał Olszewski i ten będąc tyłem do bramki odwraca się i strzela mocno obok słupka Patryka Mleczki.

36 min. Pierwszy groźny strzał zawodnika Tuchovii - nad bramką, choć wcześniej już kilkakrotnie przyjezdni mieli okazje strzeleckie to jednak w żaden sposób nie mogły zagrozić bramce Koźmy.

40 min. Przejęcie piłki przez zawodników Piasta w środku pola, podanie do Adama Nakielnego przed polem karnym, ten trochę podciąga piłkę pod linie pola karnego i strzela niecelnie obok dłuższego słupka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

58 min. Zamieszanie na wysokości pola karnego Piasta, strzał oddaje Tuchowianin, ale uderza w miejsce gdzie ustawiony był Koźma, a ten pewnie chwyta piłkę.

61 min. Dośrodkowanie z prawej strony Tuchovii w pole karne, tam ogromne zamieszanie, kilka prób strzału z najbliższej odległości, aż w końcu udaje się to jednemu z zawodników przyjezdnych, ale fenomenalnym refleksem wykazuje się Koźma i ratuje Piasta z opresji.

75 min. Po wymianie podań przed polem karnym, zawodnik Tuchovii zagrywa do Łukasza Gierałta, który pada w polu karnym - żółta kartka za symulowanie faulu.

77 min. Rajd Darka Sobczyka w środku boiska, podaje do wchodzącego w pole karne Olszewskiego, ten urywa się dwóm obrońcom, ucieka bramkarzowi do boku i strzela ale około 1m od bramki.

83 min. Kolejne dośrodkowanie z prawej strony Tuchovii, akcje zamyka napastnik tej drużyny strzałem z główki, ale i tym razem pewnie Koźma.

90 min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Tuchovii, znów ładnie akcje zamyka jeden z przyjezdnych, ale z linii bramkowej piłkę cudem wybija obrońca Piasta.

90 + 2 min. Kolejna bardzo groźna akcja Tuchovii, tym razem z 10m niepilnowany zawodnik z Tuchowa strzela, ale za lekko i piłkę łapie Koźma.

Komentarz Radia RDN Małopolska:

W V lidze tarnowsko-sądeckiej, jednym z ciekawszych spotkań był z pewnością pojedynek czwartego w tabeli Piasta Czchów z liderem Tuchovią. W pierwszej rundzie tuchowianie wygrali na własnym boisku wysoko 4 - 0, ale teraz zespół beniaminka jest zespołem przede wszystkim bardziej poukładanym, co zresztą odzwierciedlają wyniki i pozycja w tabeli, premiowana awansem do nowej IV ligi. Tą swą dojrzałość piłkarze Piasta potwierdzili niejako w meczu z Tuchovią, w meczu zakończonym bezbramkowym remisem. (http://www.rdn.pl/info_sport/index.php?rdn=rdn_ins2011041143)

autor: ~TUCHOVIA 2011-04-04 12:27:02

avatar Ładny obiekt macie, ale z tą pełną trybuna to tochę przesada:-) Nas około 30 więc całkiem ładny wynik. Mecz ze wskazaniem na nas, ale zabrakło wykonczenia akcji. Powodzenia w walce o awans

autor: rafal_ufo 2011-04-04 14:45:44

Profil rafal_ufo w Futbolowo Rzeczywiście Rafał trochę przesadził z kompletem, tyle, że dużo ludzi stało zamiast zająć krzesełko:) Co do gry, to rzeczywiście pod koniec przejęliście inicjatywę. Wam nie ma co życzyć awansu, bo praktycznie już go macie;) Pozdrawiam!

autor: rafkop 2011-04-04 15:28:19

Profil rafkop w Futbolowo Z perspektywy ławki rezerwowych wyglądały na pełne ;P ale jeśli tak nie było, to przepraszam. Myślę jednak - podobnie jak ufo, że gdyby wszyscy stojący obok usiedli, to byłyby z pewnością pełne ;)