statystyki szczegółowe

Aktualności

Udany początek rundy rewanżowej

• autor: rafkop, 2011-03-27 19:16

"Powtórka z rozrywki" - tak w skrócie można streścić dzisiejszy mecz z OLIMPIĄ Pisarzowa. Ponownie wygraliśmy 1:0, ponownie gola zdobył Michał Olszewski (z karnego) i ponownie w pierwszej połowie spotkania (36 min). ;) W naszej drużynie debiut zaliczyło trzech zawodników: Marcin Kaczor, który jeszcze przed meczem zastąpił wpisanego do podstawowej 11-ki Darka Kmiecika (Marcin był z nami całą jesień, jednak nie było mu dane zagrać w żadnym meczu, Darkowi odezwała się kontuzja), kolejny Marcin - Furmański, nasz świeży nabytek z UNII Tarnów oraz jesienny junior starszy - Michał Mikosz...

Nieobiektywna relacja z "Dziennika Polskiego":

Przez pełne 90 minut zdecydowana przewaga należała do gospodarzy. Oblegali oni bramkę swych rywali, wypracowali sobie ogromną ilość sytuacji golowych, grzeszyli wszak fatalną nieskutecznością i zapłacili za to słoną cenę.
Wystarczył bowiem jeden składny atak przyjezdnych, zakończony sfaulowaniem Olszewskiego przez Niemca, by sam poszkodowany z rzutu karnego zdobył zwycięskiego dla swego zespołu gola. Wcześniej przed wybornymi szansami stawali pisarzowianie. W 5 min Kurczab z 20 m uderzył obok słupka, w 9 min po podaniu Babronia Duchnik minął się z piłką na piątym metrze, w 25 min Jop z 10 m główkował nad poprzeczką, a w 35 min za wysoko kopnął futbolówkę Duchnik.
Po zmianie stron przewaga umownych gospodarzy (spotkanie toczyło się na boisku w Mordarce) stała się jeszcze wyraźniejsza. W 53 min znajdujący się w sytuacji sam na sam Babroń zamiast strzelać, podawał wzdłuż bramki i żaden z partnerów nie zdążył zamknąć akcji. W 60 min Duchnik minimalnie chybił z 20 m, w 69 min Babroń nieprecyzyjnie lobował bramkarza Piasta, znajdując się z nim "oko w oko", a w 75 min dwustuprocentową sytuację zmarnował Guzik, z 1 m posyłając fubolówkę nad poprzeczką. W 90 min i w doliczonym czasie gry nie popisał się dla odmiany Kurzeja. W pierwszym przypadku przestrzelił z 9 m, zaś w drugim nie trafił do bramki, uderzając z 7 m. Goście, którzy w drugiej połowie ani razu nie zagrozili bramce Olimpii, odnieśli więc szczęśliwe zwycięstwo. (jh)

Ostatnie zdanie jest oczywiście nieprawdziwe - bramce Olimpii zagrozili choćby Michał Olszewski i Darek Sobczyk... Ale niech sobie piszą, co chcą - 3 punkty są nasze!