statystyki szczegółowe

Aktualności

Pewna wygrana na koniec...

• autor: rafkop, 2010-11-11 21:57

W ostatnim meczu rundy jesiennej MOKSiR PIAST Czchów bezproblemowo pokonał HELENĘ Nowy Sącz 3:0 (2:0). I trzeba przyznać, że był to najmniejszy wymiar kary wobec rywala, który od 33 minuty grał w "dziesiatkę". Na listę zdobywców bramek wpisali się: Ifeanyi Tony Nwachukwu (karny), Michał Olszewski i Adam Nakielny. PIAST zrehabilitował się za niedzielną porażkę, nareszcie wygrywając bez nerwów w końcówce i "przezimuje" na dobrej, szóstej lokacie...

5 min. Odbiór piłki przez Jarka Święcha w środku pola gry, odegranie do Tony'ego na lewą stronę, ten odgrywa do Olszewskiego na wysokości pola karnego, który sprytnie mija obrońcę Heleny i strzela bardzo mocno, ale centymetry nad bramką Miłkowskiego.

13 min. Rzut wolny dla Heleny, wykonuje go Marek Olszewski, strzela mocno, ale piłka obija mur i minimalnie przechodzi nad bramką, rzut rożny.

22 min. Żółta kartka dla Kowalczyka za zatrzymanie przeciwnika podczas kontry na 20 m.

23 min. Kolejny rzut wolny dla Heleny tym razem z 20 m do piłki dobiega Olszewski i strzela bardzo dobrze, ale z linii bramkowej piłkę wybija Kowalczyk i ratuje Piasta przed utratą gola.

29 min. Żółta kartka dla Gigonia.

30 min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie z główki pudłuje zawodnik z Nowego Sącza.

33 min. Prostopadła piłka do Darka Kmiecika, ten wbiega w pole karne, i wtym momencie od tyłu fauluje go Grzegorz Maciaszek - w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika Heleny i rzut karny dla Piasta.

34 min. Tony pewnie wykorzystuje rzut karny. 1:0.

35 min. Podanie z prawej strony do znajdującego się na lewej Jarka Święcha, ten ma dużo miejsca i dogrywa do wchodzącego w pole karne Michała Olszewskiego, który pewnym strzałem pokonuje Przemysława Miłkowskiego.

44 min. Żółta kartka dla Manelskiego za przerwanie kontry faulem.
--------------------------------------------------------------------------------------------

47 min. Podanie górnej piłki przez Manelskiego do Tony'ego na prawą stronę,  ten nie ma trudności z wyprzedzeniem obrońcy, wbiega w pole karne i mając przed sobą jedynie bramkarza nie udaje mu się go minąć. Fantastyczną interwencją popisuje się Miłkowski.

59 min. Żółte Kartki - dla Rusłana Oliynyka i Marka Olszewskiego.

62 min. Zmiana w Piaście: za Darka Kmiecika wchodzi Bartek Kuraś.

66 min. Zmiana: za Manelskiego wchodzi Mariusz Skwarło.

69 min. Walka o górną piłkę na wysokości pola karnego, pojedynek wygrywa Jarek Święch i strzela minimalnie nad bramką.

73 min. Błąd w obronie Heleny powoduje sytuację,  w której Michał Olszewski jest sam na sam z Miłkowskim, ale trafia w słupek.

74 min. Rzut wolny pośredni w polu karnym - za słowne epitety Miłkowskiego: bramkarz Heleny otrzymuje również żółtą kartkę. Rzut wolny wykonany kombinacyjnie, a strzałem popisał się Kuraś, ale pewnie broni golkiper przyjezdnych.

75 min. Świetne odegranie piłki Nakielnego do Nwachukwu, ten niemrawie podchodzi pod bramkę Heleny, nagle wrzuca szósty bieg i odgrywa na 5 m do Olszewskiego, ale ten fatalnie pudłuje kilka metrów nad bramką.

79 min. Zagranie ze strefy obronnej do Święcha na lewą stronę - ten wyprzedza obrońce i szarże kończy blisko linii końcowej, gdzie odgrywa w pole karne do Nakielnego, który uprzedza zawodnika gości i strzela pięknego gola.

87 min. Kontra zawodników z Nowego Sącza po stracie Piasta po drugiej stronie boiska, zawodnik gości wieńczy akcje mocnym strzałem, ale pewny dziś Koźma nie daje się i tym razem.

RB

PIAST: Koźma - Świerczek, Kowalczyk, Oliynyk, Gigoń - Nakielny (86 Głowacki), Manelski (65 M. Skwarło), Kmiecik (61 Kuraś), Święch (82 Cnota) - Nwachukwu, Michał Olszewski -> oceń zawodników

HELENA: Miłkowski - Fryzowicz (46 Gargula), Stafin, Chronowski, Olchawa - Leśniak (80 Kościółek), Słowik, Gryzło, Maciaszek - Marek Olszewski, Łagosz (72 Kuś)

Sędziował: Grzegorz Przybylski (KS Kraków)

Żółte kartki: Kowalczyk, Gigoń, Manelski, Oliynyk - Marek Olszewski, Miłkowski
Czerwona kartka: Maciaszek (HELENA) 33'