Aktualności

Wygrana z kompromitacją piłkarskich władz w tle...

• autor: RafKop, 2010-10-30 21:27

MOKSiR PIAST Czchów - KS Nowa Jastrząbka 3:2 (1:2)

Jedyne, co cieszy po tym meczu, to kolejne 3 punkty na naszym koncie. Poziom meczu był bowiem A-klasowy, co najwyżej ocierał się o dolne rejony okręgówki. Być może na poczynania obu drużyn miała wpływ sytuacja, do jakiej doszło przed meczem, ale o tym później... Gole dla PIASTA zdobyli: Ifeanyi Tony Nwachukwu, Michał Olszewski i Adam Nakielny (wszyscy trzej na zdjęciu).

O perypetiach z sędziami na sportowetempo.pl, sportowytarnow.pl i stronie PPN Brzesko

Relacja "Gazety Krakowskiej"

Komentarze trenerów ("Dziennik Polski")

Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, czyli o 15.30. Całe szczęście, że sprzyjała pogoda i zmrok nie zapadł zbyt szybko. A wszystko przez to, że na mecz nie przybyli sędziowie, którzy - jak się potem okazało - nie zostali nawet na sobotę wyznaczeni!!! Coś, co ciężko wyobrazić sobie na poziomie V ligi jednak miało miejsce. W dobie internetu, telefonii komórkowej szwankuje wymiana informacji między Tarnowskim OZPN a Kolegium Sędziów MZPN w Krakowie, które wyznacza arbitrów na V-ligowe spotkania. KS Kraków zwaliło winę na Tarnów, że przysłał im informację, jakoby mecz został przełożony na 11.30 w niedzielę! Owszem, termin meczu został - na nasz wniosek - zmieniony w ostatni poniedziałek, ale we wtorek uzyskałem telefonicznie informację w Wydziale Gier TOZPN, że wszystko jest "zaklepane". Jak widać jednak nie wszystko, choć o zmianie terminu na sobotę został prawidłowo poinformowany np. "Dziennik Polski". Całe szczęście, że po telefonicznej interwencji błyskawicznie zadziałał Prezes PPN Brzesko, Pan Mirosław Nieć, który wysłał na mecz 2 sędziów z Brzeska (Mariusz i Lucjan Stolarzowie). Na lini pomagała im Czchowianka, Angelika Kuryło, która szczęśliwie była w domu. Już po kilku minutach od mojego telefonu pojawiła się na stadionie i przystąpiła do pracy sprawdzając karty i sprawozdanie.

Jako kierownik drużyny bardzo dziękuję Panu Mirkowi Nieciowi za okazaną pomoc. Dziękuję również całej trójce sędziowskiej brzeskiego Kolegium Sędziów.

A teraz już o tym, co się działo na boisku. Początek spotkania, po całym zamieszaniu z sędziami, to chaos na murawie...

9 min. Groźny strzał z główki Kowalczyka po wykonaniu pierwszego rzutu rożnego w tym meczu.

16 min. Koronkowa akcja z udziałem Kurasia, Olszewskiego i Nakielnego, ten ostatni zwieńczył akcję zwodem na obrońcy przyjezdnych i bardzo mocnym strzałem na bramkę Cichego.

20 min. Dośrodkowanie Sobczyka z prawej strony: najpierw z piłką mija się Nakielny, później Nwachukwu strzela nieczysto minimalnie obok bramki.

28 min. Indywidualna akcja „Toniego”: zwód, strzał z 12 m. i gol! 1:0.

39 min. Akcja gości  prawą stroną, zawodnik Jastrząbki wrzuca piłkę z linii końcowej, tak niefortunnie dla Piasta, że piłka odbija się od słupka za którym kryje się Koźma. Piłkę do pustej bramki pakuje Paweł Żaba. Gol - kuriozum, ośmieszający defensywę gospodarzy. 1:1.

41 min. Strzał z ok 25 m. Roberta Tomali w okienko, bez szans Koźma. 1:2

-------------------------------------------------

53 min. Szarża lewą strona Tomali -  zszedł do środka, okiwał obrońcę Piasta i strzelił blisko słupka, ale Koźma tym razem daje rade wybić ją na rzut rożny.

55 min. Po rozegraniu ze stałego fragmentu gry, Grzegorz Pytel podciąga piłkę pod 25 m. i strzela minimalnie obok spojenia bramki Koźmy.

64 min. Kolejne ofensywne wejście Pytla zakończone strzałem z dystansu, tym razem piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Piasta.

68 min. Seria podań zawodników Piasta. Najpierw Tułacz ze strefy obrony do Nwachukwu, ten obsługuje Olszewskiego prostopadłym podaniem, a „Olsza” wchodzi  w pole karne i spokojnie strzela po ziemi do bramki obok bezradnego Krzysztofa Cichego. 2:2.

73 min. Tony dośrodkowuje z rzutu rożnego, a Adam Nakielny z  13 m.  z powietrza strzela przy słupku do bramki. 3:2.

76 min. Darek Sobczyk podaje na przekątną do Kurasia, ten na linii pola karnego przyjmuje  piłkę na klatkę i strzela bardzo mocno, ale kilkanaście centymetrów nad bramką rywali.

RB

PIAST: Koźma - Gigoń, Oliynyk, Kowalczyk, Tułacz - Sobczyk (76 T. Skwarło), Kuraś, Kmiecik, Nakielny, Nwachukwu, Olszewski -> oceń zawodników

Jastrząbka: Cichy - M. Janus, P. Janus, Juszczyk, Marcin Baruch - Michał Baruch, Pytel, Mucha, Tomala - Ogorzelec (80 Szatko), Żaba

Sędziował: Mariusz Stolarz (KS Brzesko)