Wygrana PIASTA w pojedynku beniaminków

• autor: RafKop, 2010-10-03 12:41

Dziękujemy za horror! - tymi słowami zwrócił się do mnie sędzia główny zawodów przy podpisywaniu załącznika do meczowego sprawozdania ;) Horror rzeczywiście był, ale wszystko skończyło się bardzo szczęśliwie dla PIASTA, który pokonał KS Tymbark 4:3 (1:2). Gole dla nas zdobyli: Adam Nakielny, Jarek Święch, Tomek Grzyb i Michał Olszewski. Na murawie pokazał się także - oczywiście w swoim stylu, bo już po minucie dostał żółtą kartkę ;) - Michał Nowak, który z powodu wyjazdu był nieobecny kilka miesięcy...

Galeria zdjęć z meczu - fot. Patryk Mędrek

Galeria na stronie KS Tymbark

Relacja "Dziennika Polskiego""Gazety Krakowskiej"

Komentarz trenera Marcina Manelskiego

Relacja:

7 min. Po wybiciu piłki przez Koźmę, Darek Kmiecik zgrywa ją na skrzydło do Grzyba, ten podciąga grę do pola karnego, ogrywa obrońcę, niestety podskoczyła mu piłka i jego strzał poszybował daleko obok bramki.

8 min. Kolejna szarża Grzyba na lewej stronie - znów znajduje się on tuż przy bramce gości, odgrywa do Kurasia na 7m jednak ten strzela wprost w bramkarza i  w 100% sytuacji broni groźne uderzenie.

10 min. Akcja znów lewą stroną boiska, tym razem w dobrej sytuacji znalazł się Kmiecik po podaniu od Święcha i jego prostopadłe podanie w pole karne przecina Adam Nakielny, który zdobywa pierwszego gola w tym meczu. 1:0.

15 min. Kuriozalny gol dla Tymbarka. Bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Mateusz Czaja. 1:1.

25 min. Akcja lewą stroną Tobiasza Sułkowskiego, dośrodkowanie do Kamila Musiała, który główką pakuje piłkę do siatki. 1:2.

32 min. Błąd w obronie Piasta: do idealnej pozycji strzeleckiej dochodzi Czaja Mateusz, ale jego strzał cudem ląduje na poprzeczce.

39 min. Błąd Tymbarku - piłkę przejmuje Adam Nakielny, który podciąga piłkę bliżej bramki, ale nie może znaleźć miejsca do strzału, odgrywa do Kurasia, a ten o centymetry nad poprzeczką bramki Przemysława Zawady.

-------------------------------------------------------

57 min. Rzut wolny dla Tymbarku z 25m, Czaja uderza technicznie, piłka odbija się od głowy obrońcy stojącego w murze i ląduje na słupku.

61 min. Dośrodkowanie zawodnika z drużyny "od soków" do kolegi w polu karnym, który zamykając akcję  na wślizgu uderza piłkę, która ląduje szczęśliwie na słupku bramki Koźmy.

75 min. Prostopadłe podanie Kurasia do Święcha, który wślizgiem sięga piłkę i pakuje ja do bramki. 2:2.

77 min.  Karny dla Tymbarku. W polu karnym fauluje Mariusz Skwarło, a gola strzela dla swojej drużyny Mateusz Czaja. 2:3.

80 min. Gol dla Piasta. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Święcha główką przedłuża Grzyb i piłka grzęźnie w bramce zdezorientowanego bramkarza Tymbarku.3:3.

87 min. Szał radości na Stadionie Miejskim w Czchowie! Gol dla Piasta zdobyty w nieprawdopodobnych okolicznościach. Zaczęło się od błędu obrony i bramkarza przyjezdnych, gdzie Święch przejmuje piłkę i strzela na pustą bramkę - jednak za lekko. Bramkarz łapię piłkę, by po chwili wypuścić ją z ręki wprost pod nogi nadbiegającego Olszewskiego, który nie gardzi takim prezentem i spokojnym strzałem do pustej bramki zapewnia szczęśliwe i potrzebne zwycięstwo dla Piasta Czchów!

KS Tymbark: Przemysław Zawada - Łukasz Bukowiec, Sławomir Boczoń (60 Karol Kęska), Bartosz Ligas, Grzegorz Boczoń - Marcin Urbański, Jakub Wojtas (85 Konrad Koza), Tobiasz Sułkowski, Kamil Musiał (70 Tomasz Smoter) - Mateusz Czaja (82 Tomasz Olejarz), Dawid Kurczab

Żółte kartki: Kowalczyk, Nowak, Skwarło, Kuraś, Olszewski - Urbański, Ligas
Sędziował: Marcin Przysiężnik - Kraków

1. Łukasz Koźma
2. Mariusz Skwarło żółta kartka
3. Piotr Kowalczyk żółta kartka
5. Sławomir Tułacz
6. Dominik Robak  zmiana 67" Michał Nowak żółta kartka
7. Tomasz Grzyb bramka
8. Adam Nakielny bramka  zmiana 72" Dariusz Sobczyk
9. Bartłomiej Kuraś żółta kartka
10. Jarosław Święch bramka  zmiana 90" Waldemar Świerczek
11. Dariusz Kmiecik  zmiana 62" Michał Olszewski bramka żółta kartka

• czytano: [2056]

autor: WislaToMy 2010-10-05 13:53:48

Profil WislaToMy w Futbolowo Brawo Adaś!nastepna bramka w Żabnie!