statystyki szczegółowe

Aktualności

PIAST wraca do gry!

• autor: rafkop, 2010-04-22 00:28

W przełożonym, ze względu na przedłużającą się zimę, meczu XVI kolejki tarnowskiej ligi okręgowej NOVI/RZEZAWIANKA Rzezawa przegrała wysoko z MOKSiR PIASTEM Czchów 1:6 (0:1). Tym samym PIAST odnotował pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Po dwóch porażkach, w prestiżowym meczu z ISKRĄ Tarnów i wyjazdowym z DRWINKĄ Drwinia, Czchowianie wybiegli na murawę mocno zmotywowani. Mecz rozpoczął się od minuty ciszy ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Już od pierwszych minut spotkanie przebiegało w dobrym tempie, obie drużyny wypracowywały sytuacje, po których mogły paść gole, po jednej z akcji "sam na sam" dobrą interwencją popisał się Daniel Kowalik. Pierwszego i jedynego gola w tej połowie zobaczyliśmy w 26 min. - rzut rożny wykonuje Darek Sobczyk, piłka zostaje wybita przez jednego z zawodników w polu karnym, wraca do Sobczyka, ponowna wrzutka, którą golem finalizuje Bartek Kuraś.

Druga połowa, to wręcz koncertowa gra PIASTA, która niestety dość często była "stopowana" przez niesprawiedliwe (w naszej ocenie) decyzje sędziów, dotyczące głównie spalonych. Już w 47 min. w idealnej sytuacji "sam na sam"  znalazł się kapitan drużyny Michał Olszewski, niestety piłka po jego uderzeniu trafia prosto w bramkarza gospodarzy. Chwilę potem po faulu przed polem karnym sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Tomek Skwarło, uderza w kierunku bramki, futbolówka odbija się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wpada do siatki!!! Po pięknym golu prowadzimy 2-0! Jeszcze nie ochłonęliśmy, a piłkę - ledwo minutę później - po raz kolejny musiał wyciągać z siatki golkiper NOVI/RZEZAWIANKI. Okazji do rehabilitacji nie zmarnował Michał Olszewski (asysta Jarka Święcha). W 65 min. następuje pierwsza zmiana w drużynie gości - za Tomka Skwarło wchodzi jego brat Mariusz. I była to bardzo dobra zmiana, bowiem już minutę później Mariusz zalicza świetną asystę i swojego pierwszego gola w PIAŚCIE zdobywa Jarek Święch. Wynik na 5-0, raptem 2 minuty po bramce naszego nowego napastnika, podwyższa Michał Olszewski. W 78 min. wchodzi na boisko Waldek Świerczek, a "dowodzący" w tym dniu Bartek Wnęk (pod nieobecność trenera Marcina Manelskiego) przesuwa do przodu - za schodzącego Jarka Święcha - Marcina Gigonia. Ciekawostka - Marcin kilka minut później również miał okazję wpisać się na listę strzelców ;) W 82 min. kontaktowego i honorowego gola zdobywają zawodnicy gospodarzy. "Kropkę nad i" postawił Bartek Kuraś, strzelając w 87 min. szóstego gola dla PIASTA.

Szkoda, że mecz odbywał się w środę i na wyjeździe, bowiem kibice naszej drużyny nie mogli obejrzeć świetnego spotkania i cieszyć się wraz z zawodnikami i sztabem PIASTA. Gdyby wykorzystać choćby połowę sytuacji strzeleckich, wynik zakończyłby się dwucyfrowo... Ale i tak z pewnością wszyscy są usatysfakcjonowani osiągniętym rezultatem :)