Wyjazd na PEPSI Arenę do Warszawy

• autor: rafkop, 2011-10-27 10:26

Środa, 26 października br. zapewne na długo zapadnie w pamięci młodym zawodnikom PIASTA Czchów, którzy właśnie tego dnia odwiedzili PEPSI Arenę w Warszawie i na żywo zobaczyli spotkanie 1/8 Pucharu Polski pomiędzy gospodarzami - LEGIĄ Warszawa, a WIDZEWEM Łódź. Do ćwierćfinału awansowali legioniści po zwycięstwie 3:0.

Galeria zdjęć z wyjazdu

Więcej zdjęć na naszym profilu na facebooku

Dzięki realizowanemu przez Legię programowi Kibicuj z klasą, który umożliwia bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży do 17-go roku życia na mecze rozgrywane przy ul. Łazienkowskiej, zorganizowano wyjazd dla obu naszych drużyn młodzieżowych. Wycieczka była formą nagrody dla zawodników za wyniki oraz zaangażowanie podczas meczy i treningów. Pomysłodawcą wyjazdu był menadżer klubu Jarosław Gurgul. We wtorek rano po konsultacjach z kierownikiem drużyny Rafałem Kopytko i trenerami obu sekcji - Mariuszem Skwarło i Bartłomiej Wnękiem zapadła decyzja o wyjeździe do Warszawy. Czasu na organizację było bardzo mało, bowiem do 15.00 trzeba było wysłać do klubu kompletną listę uczestników i opiekunów - udało się jednak wszystko załatwić. Tu szczególne podziękowania dla rodziców Młodzików, którzy w komplecie wyrazili zgodę na wyjazd całej wytypowanej przez trenera 22-ki najmłodszych zawodników. Dziękujemy za okazane nam - głównie za sprawą trenera Mariusza ;) - zaufanie! Niemal w komplecie na mecz wybrała się także wytypowana kadra Juniorów Młodszych - w sumie było nas 40 zawodników i 4 opiekunów.

W środę, po ponad sześciogodzinnej podróży do stolicy zasiedliśmy w sektorze przeznaczonym dla kibiców gości (władze Legii postanowiły, że pucharowy pojedynek odbędzie się bez kibiców Widzewa, którzy w niedzielnym, ligowym spotkaniu rzucali race na murawę - zwolnioną trybunę udostępniono na potrzeby programu Kibicuj z klasą) wraz z 36 innymi grupami młodzieżowymi z całej Polski. Mimo przenikliwego zimna wszystkim udzieliła się gorąca atmosfera, jaką na trybunach wytworzyli kibice. Wrażenie na wszystkich, szczególnie najmłodszych, zrobił także sam obiekt - większość uczestników wycieczki była po raz pierwszy na stadionie "z prawdziwego zdarzenia", sporo osób po raz pierwszy było w Warszawie. Po meczu w drodze powrotnej zrobiliśmy jeszcze objazd wokół Stadionu Narodowego i ruszyliśmy w kierunku Czchowa, do którego dotarliśmy o 3.00 w nocy. Mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo zadowoleni :)

Podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, w tym szczególnie dla p. Marty Dudy za okazaną pomoc przy organizacji wyjazdu!

A tak to wyglądało od środka... ;)