Aktualności

SOKÓŁ BORZĘCIN GÓRNY - PIAST CZCHÓW 1-1 (1-0)

• autor: rafkop, 2011-09-12 20:23

Relacja "Dziennika Polskiego":

1-0 P. Świątek 1, 1-1 Górka 86. Sędziował Mariusz Stec (Bochnia). Żółte kartki: Chmura - Jagielski, Pachota. Widzów 80.

Sokół: Mucek - Mularz (88 Jędraszczak), A. Zawada, P. Świątek, Rędzina - K. Zawada, Ciesielski, R. Płachno, Moneta (70 Dziedzic) - Chmura, Oleksy (80 Klisiewicz).

Piast: Koźma - Pachota, Manelski, Jagielski - Flasiński, Jaje (65 Mateusz Furmański), Marcin Furmański, Wnęk, Bodziony (46 Kaczor) - Sobczyk (70 Sikorski), Górka (90 Głowacki).

W ubiegłym sezonie obie drużyny dzieliła różnica dwóch klas rozgrywkowych. Ich bezpośredni pojedynek rozgrywany w piątek (powodem nietypowego terminu był sobotni ślub byłego piłkarza Sokoła, Łukasza Zawady) na boisku w Łękach zakończył się jednak podziałem punktów.
     Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W 8 min po strzale Ciesielskiego z rzutu wolnego z 30 m piłka minęła słupek. Cztery minuty później było już jednak 1-0. Po podaniu R. Płachno, Mularz wrzucił piłkę w pole karne, a obrońcy Piasta wybili ją poza linię końcową. Po dośrodkowaniu Mularza z narożnika boiska, Koźma końcami palców wybił piłkę na 16 m, a P. Świątek strzałem przy słupku umieścił ją w bramce. W 30 min na uderzenie z 16 m zdecydował się Ciesielski, skutecznie interweniował jednak Koźma. Siedem minut później po wrzutce z rzutu wolnego obok bramki główkował natomiast K. Zawada. Goście najlepszą w tej odsłonie okazję mieli w 39 min, gdy nikt nie sfinalizował dośrodkowania Manelskiego z rzutu wolnego.
     W 50 min mogło być 2-0, ale po bardzo ładnej akcji Monety i Oleksego, główka Chmury trafiła w dalszy słupek. Pięć minut później Koźma obronił strzał z 20 m Oleksego i od tej pory inicjatywę przejęli goście. W 80 min po zagraniu Górki, Sikorski uderzył obok słupka. Dwie minuty później po akcji Flasińskiego sytuację wyjaśnił natomiast A. Zawada. Wyrównująca bramka padła w 86 min; po zespołowej akcji Piasta, jego grający trener Marcin Manelski zagrał do Górki, a ten strzałem z 10 m pokonał Mucka.